Balony foliowe - z czego są robione i jaka jest ich trwałość?

Większość z nas miała w życiu balony. Sprawiały one radość samym, jajowatym kształtem i faktem swojej niesamowitej lekkości. W chwili, w której zaczęto produkować balony wypełniane przez hel balonowy, dzieci miały jeszcze więcej radości. Nie dość, że kolorowe i przyjemne w dotyku balony mogły służyć do zabaw, to jeszcze odlatywały pod samo niebo wirując na wysokości kilku metrów. Niestety, odwiecznym problemem była nietrwałość balonów. Dlatego tradycyjne balony wykonywane z gumy zaczęto zastępować znacznie trwalszymi balonami foliowymi.

Ich atutem jest nie tylko większa wytrzymałość, ale i lepsza prezencja.

Bardzo często balony foliowe przyjmują przeróżne kształty.

Mogą przypominać bohaterów znanych kreskówek lub być tworzone na wzór logo firmy. Jeszcze jedną ich zaletą jest ładniejszy wygląd wynikający z tego, że odbijające się na folii światło elegancko podkreśla urok całego balonika. Ze względu na stosunkowo niewielką cenę i frajdę, jaką balony sprawiają wielu ludziom, są one powszechnie nie tylko jako zabawki. Nadają się do użycia w formie dekoracji. Można je łączyć z wystrojem sal balowych lub hotelowych. Ponadto, świetnie sprawdzają się jako reklama.

Czasami klienci zastanawiaja się jaka ilośc helu jest potrzebna do napełnienia balonów.

Kiedy zainwestujemy w zlecenie wyprodukowania balonów z logo i nazwą firmy, możemy liczyć na pełen profesjonalizm. Otrzymywane technologią sitodruku lub offsetu mogą być upominkiem dla klientów, formą zwrócenia uwagi na przedsiębiorstwo bądź sympatyczną dekoracją oddziałów firmy. W zależności od wielkości, latem można je umieszczać przed siedzibą firmy, by kusiły przechodniów do jej odwiedzenia. Musimy jednak pamiętać, że balony helowe wymagają szczególnej pielęgnacji. Niekiedy należy je za każdym razem na nowo wypełniać gazem przy użyciu specjalistycznej pompki, innym razem trzeba zapewnić im odpowiednie pomieszczenie, w którym będą mogły bezwolnie unosić się pod sufitem.