PR

Długopis reklamowy przyjacielem firmy?

Bardzo często się zdarza, że długopis staje się przedmiotem bardzo bliskim, posiadającym właściwości sentymentalne. Wbrew pozorom nie jest to przesada, wiele osób korzysta z długopisu wiele razy dziennie. Czasem jest to zwykłe narzędzie pracy prezesa firmy bądź zabieganego dziennikarza. Ale jeśli długopis ma dla tej osoby specjalne znaczenie, był prezentem od kogoś bliskiego lub ważnego, to siłą rzeczy darzymy go pewną sympatią. W związku z tym, długopis jest bardzo silnym ogniwem łączącym właściciela z reklamodawcą, który właśnie na długopisie zamieszcza swoje przesłanie do klienta.

Pomyślmy, które inne narzędzie piśmiennicze będzie lepiej się nadawało do tego celu poza długopisem. Można brać pod uwagę ołówki, mazaki, pióra, ale tak naprawdę jedynie z długopisu korzystamy wystarczająco często, aby to przesłanie, reklama była odpowiednio eksploatowana. Ołówek po jakimś czasie najzwyczajniej znika, mazakiem nie podpiszemy ważnych dokumentów, a pióro, choć piękne i eleganckie, bywa bardzo niepraktyczne, nie wspominając o przykrych plamach na mankietach koszuli.

Długopis jest praktycznie najlepszym gadżetem reklamowym praktycznie każdej branży. Ze względu na swoje zastosowanie, długopis może trafić do największej liczby odbiorców. Z długopisu korzysta każdego dnia miliony osób w szkole, pracy, domu czy nawet na ulicy. Długopis może być lepszą reklamą niż audycja w radiu czy ulotka dodawana do gazety, jednak warto pamiętać, że musi to być odpowiedni długopis z właściwie zaprojektowaną reklamą.

Promocja na długopisie

Firmy i przedsiębiorstwa, chcące nanieść reklamę na długopisy, najpierw zgłaszają się do agencji reklamowych, które robią dla nich projekt. Projekt jest dokładnie omawiany i zatwierdzany przez obie strony, po czym dochodzi do jego realizacji, a w końcowym etapie do naniesienia reklamy na długopis lub wyprodukowanie długopisu od podstaw.

Oprócz akcji promocyjnych, jakie mają miejsce w sklepach podczas sprzedaży produktu, gdzie długopis reklamowy bywa nieodłącznym elementem promocji i zazwyczaj darmowym podarunkiem od producenta za zakup jego towaru, długopisy reklamowe są obecne podczas przeróżnych festynów, targów, na których promuje się daną firmę. Wszystkie długopisy, które będą posiadały jakikolwiek nadruk, będą długopisami reklamowymi. Czasem wypada zachować umiar. Jeśli naszym celem jest elegancki długopis ze szczotkowanego aluminium, kolorowy nadruk nie będzie wyglądał estetycznie. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie naniesienie nazwy firmy bądź logo metodą piaskowania. Wtedy długopis nie straci eleganckiej prezencji, a nadruk będzie dodatkowo go ozdabiał.

Długopis firmowy, jako prezent

Do tej pory głównym tematem była reklama na długopisach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na dowolnym długopisie umieścić dowolny tekst, cytat czy krótkie życzenia. Może to być świetna niezwykle oryginalna forma prezentu dla najbliższych, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na elegancki długopis jednej ze znanych firm, na przykład długopis firmy Parker bądź Waterman.

Dla miłośników indywidualnych rozwiązań, ciekawą ofertą będzie możliwość zamówienia dowolnego długopisu wykonanego według konkretnych preferencji i wymagań. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że prezentowany komuś długopis jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Z pewnością będzie to nietypowy podarunek, który będzie przy okazji bardzo praktyczny i funkcjonalny.