Co wybrać

Wybór długopisu według cech praktycznych mamy za sobą, warto teraz pomyśleć, co będzie najlepsze dla firmy. Najważniejsze jest naturalnie kwestia reklamowa. Nie można przy tym zapominać, o jakości produktu. Jak będzie reprezentował firmę długopis, który po kilku dniach się rozleci? Pytanie raczej retoryczne.

Warto pamiętać, że długopis ma ograniczona powierzchnie, dlatego forma reklamy powinna być dokładnie przemyślana. Czasem warto zrezygnować z wymyślnych grafik, a w zamian nanieść na długopis szczegółowe dane firmy: adres siedziby, e-mail, adres strony internetowej, dane kontaktowe etc.

Warto również rozpatrzyć rodzaj nadruku. Długopis firmowy nie spełni swojego zadania, jeśli nadruk zniknie po kilku dniach. Istnieją dwie główne metody druku: tampodruk, czyli druk w pełnej palecie kolorów, oraz sitodruk, czyli nadruk z przejściami tonalnymi. Ponadto długopisy metalowe można ozdobić grawerem, czyli znakowaniem laserowym. Jeśli chodzi o materiał z jakiego wykonane są długopisy, do wyboru jest plastik, metal, plastik z metalem oraz materiały ekologiczne. Dobrym pomysłem może być również wykonanie długopisu na zamówienie stylizowanym i wzbogaconym o funkcje charakterystyczne dla firmy, którą dany model ma reklamować.

Ciekawym pomysłem może być długopis z wbudowaną kamerą, idealne rozwiązanie na przykład dla firmy detektywistycznej, bądź oferującą urządzenia monitorujące. Na pierwszy rzut oka, wygląda i działa jak normalny długopis. Posiada jednak ukrytą mini kamerę wraz z wbudowaną pamięcią, która pozwala na zapis nawet do 15 godzin materiału. Firma związana z przemysłem energetycznym powinna zainteresować się długopisem z wbudowaną latarką. Nie dość, że będzie się on jednoznacznie kojarzył z branżą, to na dodatek będzie naprawdę praktycznym gadżetem. Firma zajmująca się sprzętem RTV lub Audio, powinna umieścić swoją reklamę na długopisie z wbudowanym odtwarzaczem MP3, a przedsiębiorstwo zajmujące się sprzętem militarnym, na długopisie z kompasem. Możliwości są ogromne, a profity płynące z reklamy na takim nietypowym długopisie z pewnością będą zadowalające.

Jakie czynniki brać pod uwagę wybierając długopis?

Wybierając można zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwszą z nich może być kwestia skuwki od długopisu. Jeśli często je gubimy lub mamy w zwyczaju obgryzać końcówki, warto zastanowić się nad długopisem z automatycznym wysuwaniem. W ofercie znajdują się również długopisy z ciekawymi funkcjami i rozwiązaniami, między innymi pióra lub cienkopisy ‚air-safe’, które można zabierać na pokład samolotu bez obawy, że wkład się rozleje. W ofercie niektórych producentów są również pióra przeznaczone dla osób leworęcznych. Warto zastanowić się również nad aspektami dotykowymi. Jeśli lubimy miękki uchwyt, najlepszym rozwiązaniem będą długopisy z tak zwanym Grimem, czyli gumką w miejscu trzymania długopisu. Najważniejsze, aby długopis był wygodnym w użytkowaniu przedmiotem a nie źródłem ciągłych irytacji.