Ponadczasowe modele

Parker - historia giganta

Parker to jedna z najpopularniejszych marek artykułów piśmiennych na świecie. Należy ona do amerykańskiego koncernu Sanford. Parker pierwotnie był firmą stworzoną przez George’a Safford Parkera w USA, w stanie Wisconsin. Dziś marka Parker należy do najbardziej prestiżowych w dziedzinie produkcji artykułów piśmiennych. Swoją popularność zawdzięcza głównie produkcji znakomitej jakości piór wiecznych i długopisów. Rozpoznawalną cechą charakterystyczną większości piór Parkera jest klips skuwki w kształcie strzały.

Do lat 50 ubiegłego wieku firma Parker posiadała fabrykę w Szanghaju. W ramach nacjonalizacji chińskiego przemysłu fabryka ta przejęta została przez komunistyczne władze Chin. Co ciekawe, fabryka nadal działała, a pozostawione przez Parkera materiały wykorzystano do produkcji piór wiecznych łudząco podobnych do modelu Parker 51. Owe chińskie pióra noszą nazwę Hero i nadal są popularne, głównie ze względu na bardzo niską cenę.

W 1889 roku, 10 grudnia firma Parker opatentowała swoje pierwsze wieczne pióro. W związku z bardzo szybkim wzrostem popularności produktów, już w latach dwudziestych ubiegłego wieku firma stałą się wiodącym producentem na świecie. Fabryki powstawały na różnych kontynentach, w krajach takich, jak Francja, Meksyk, Anglia, Argentyna, Kanada czy Dania.

W 1987 roku firma przeniosła swoją siedzibę do Anglii, do miejscowości Newheaven w hrabstwie East Sussex. Pierwotnie była to siedziba innego producenta piór wiecznych - Valentine Pen Company, który został przejęty przez firmę Parker. Poznajmy najpopularniejsze produkty Parkera.

Waterman

Największym konkurentem firmy Parker jest firma, która przez ponad 120 lat dążyła do innowacyjności, ciekawej stylistyki i technicznej perfekcji. Waterman oferuje swoim klientom pióra i długopisy bardzo wysokiej jakości o niebanalnym, eleganckim wyglądzie. Artykuły piśmiennicze firmy Waterman produkowane są z zastosowaniem szlachetnych materiałów, z użyciem pięknej kolorystyki, a wynikiem tego połączenia jest wyraźny, własny styl marki Waterman.

Długopis reklamowe a długopisy firmy Cross

Firma Cross, która od dziesiątek lat zajmuje się produkcją przyborów piśmienniczych, jest przykładem tego, jak stawiać na wysoki standard. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych producentów piór wiecznych. Od ponad 50 lat produkują również długopisy, które niekiedy są wykorzystywane jako długopisy reklamowe. Czy jednak jest to skuteczne i dobre rozwiązanie? Na rynku panuje konkurencja w tym zakresie.

Na pewno wybranie firmy Cross jako tej, która będzie dostarczała długopisy reklamowe będzie oznaczało większe wydatki. Nie da się ukryć, że za jakość i markę należy zapłacić nieco więcej. Kiedy jednak ma się w planie poważną i skuteczną kampanię reklamową, nie można decydować się na najtańsze rozwiązanie, dlatego Cross może okazać się strzałem w dziesiątkę. To rozpoznawana i znana na świecie marka.

Długopisy reklamowe muszą być przede wszystkim niezawodne, a ta firma jest tego gwarantem. Zważywszy na to, że taka forma reklamy jest dość powszechna, dlatego najważniejsze to umieć się wyróżnić. Obdarowanie klienta długopisem firmy Cross na pewno będzie dobrze odebrane i docenione. Będzie to prezent, który na pewno nie zostanie wyrzucony, a może zagości na stałe w kieszeni klienta.

Szukając rozwiązań marketingowych trzeba się kierować również innymi aspektami, niż finansowe. Długopisy reklamowe wcale nie muszą być tandetne i nudne. Jest ich na rynku tak wiele, że trzeba umieć wybrać coś odpowiedniego. Zaoferowanie klientowi gadżetu wykonanego przez firmę Cross na pewno będzie dobrze odebrane. Liczy się pomysł na promocję, a nie wybranie najtańszego rozwiązania.